FORT BORNE

Obrazy: borne_paw_1_nagwek.jpg

Fort Borne – Ośrodek Kolonijno - Wypoczynkowy nad jeziorem Pile

          Serdecznie zapraszamy do Naszego Ośrodka Wypoczynkowego, w którym od 2020 roku zaczynamy organizację zielonych szkół oraz wakacyjnych obozów letnich dla dzieci i młodzieży. Fort Borne to również miejsce, które przygotowujemy dla grup dorosłych, planujących wyjazdy integracyjne, wspólne grzybobranie, wędkowanie i biesiadowanie z przyjaciółmi, znajomymi i współpracownikami. Znajduje się ono w Bornym Sulinowie, mieście do niedawna okrytym wielką tajemnicą.

          Nasza dotychczasowa działalność organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży oraz imprez turystycznych w pełni nam uświadamia dzisiejsze wymagania, oczekiwania i potrzeby w zakresie zakwaterowania, wyżywienia, a także organizacji pobytu grup w czasie obozów, kolonii, zielonych szkół i innych imprez.  Biorąc pod uwagę powyższe, jesteśmy pewni, że warto do Nas przyjechać.

          Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Fort Borne.

          Ośrodek Wypoczynkowy Fort Borne położony jest nad jeziorem Pile w Gminie Borne Sulinowo, w centralnej części Pojezierza Drawskiego. Na terenie gminy znajduje się 57 jezior, z których największym jest właśnie jezioro Pile o pow. ponad 1000 ha, długości 8,5 km i głębokości dochodzącej do 44 m. Co bardzo istotne, miejscowe uregulowania dotyczące Jeziora Pile pozwalają na uprawianie sportów i rekreacji motorowodnej. Czyni to Nasz Ośrodek fantastycznym miejscem dla pasjonatów i fanów  motorowodniactwa.

          Fort Borne jest usytuowany na niewielkim wzniesieniu wtopionym w kompleks leśny. Znajduje się w odległości niespełna 250 m od linii brzegowej jeziora Pile z dostępem do plaży, otoczony dużym terenem rekreacyjnym. Bezpośrednie sąsiedztwo wody sprawia, że ośrodek jest idealną bazą dla osób uprawiających sporty wodne, a pobliskie miejskie szlaki piesze i rowerowe doskonale nadają się dla osób szukających możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Atrakcyjności dodaje też specyficzna historia tajnego miasta, co w bezpośrednim sąsiedztwie Fortu podkreśla wyjątkowa historyczna budowla - Dom Oficera

          Bliskość Centrum Kultury i Rekreacji - niespełna kilka minut spaceru - sprawia również, że Nasz Ośrodek to doskonałe miejsce dla osób szukających profesjonalnej bazy sportowej. Do dyspozycji grup pozostają: 

 • pełnowymiarowa hala sportowa,
 • sala do sportów walki,
 • sala taneczna,
 • siłownia,
 • korty tenisowe,
 • zespół boisk „Orlik” (boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztuczną trawą, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, zaplecze socjalno-sanitarne, http://www.ckir.bornesulinowo.pl/

          Ponadto na terenie Ośrodka znajduje się jadalnia, suszarnia oraz sala świetlicowa i multimedialna. Na otwartej przestrzeni o powierzchni prawie 1 ha znajduje się miejsce na ognisko, grilla, mini boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej, ścianka wspinaczkowa, trampolina, mini park linowy.

BAZA NOCLEGOWA

          Bazę noclegową ośrodka stanowią 2 murowane pawilony. Każdy z nich posiada trzy odrębne segmenty z niezależnymi wejściami, w których znajdują się pokoje 4 - 6 osobowe z wydzielonymi pełnymi węzłami sanitarnymi. Łącznie w dwóch budynkach do dyspozycji gości posiadamy od 80 do 100 miejsc noclegowych.

          Ośrodek Wypoczynkowy Fort Borne spełnia wymagania określone przepisami o Ochronie Przeciwpożarowej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ochronie Środowiska. Obiekt jest monitorowany, istnieje możliwość korzystania z Internetu.

WYŻYWIENIE

Ośrodek posiada własną kuchnię, w której przygotowujemy urozmaicone, domowe posiłki serwowane w przestronnej jadalni.

Śniadania oraz kolacje serwowane są w formie bufetu (tzw. szwedzki stół), natomiast obiady podawane są w dwudaniowej formie.

W przypadku wyjazdu na całodniowe wycieczki / imprezy, istnieje możliwość przygotowania suchego prowiantu dla grupy.

Po wcześniejszym uzgodnieniu przygotowujemy również posiłki wg indywidualnych potrzeb oraz diet uczestników (dieta wegetariańska, wegańska, bezglutenowa, bezlaktozowa itd.).

ORGANIZUJEMY:

 • zielone szkoły,
 • obozy letnie,
 • imprezy firmowe,
 • spotkania integracyjne,
 • pikniki rodzinne,
 • szkolenia na patenty i licencje motorowodne, ratownicze, z pierwszej pomocy, nurkowe.

          Od kilkunastu lat zajmujemy się organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży oraz innych imprez turystycznych. Zdobyte podczas tej działalności doświadczenie jest decydujące w przygotowaniu ośrodka do jego funkcjonowania. Jeżeli jesteście Państwo organizatorami kolonii, obozów dla dzieci i młodzieży, wyjazdów grupowych gwarantujemy, że w zakresie Naszej działalności spełnimy Wasze oczekiwania. 

          Ponadto, w Fort Borne istnieje możliwość korzystania ze sprzętu motorowodnego (w tym sprzęt do holowania - banan, kanapa, koło MAXX, kneeboard, narty wodne, wakeboard), a także sportowego: kajaki, pneumatyczne deski SUP, Waterball, walec Zorbing, paintball, laser tag, wiatrówki, łuki, sport ident, pneumatyczna ścianka wspinaczkowa, rowery, trampolina, slackline, szczudła, tenis stołowy, piłkarzyki, badminton, ringo, dart, bule, gry planszowe. 

Zapraszamy do FORT BORNE - tu nie ma opcji "nuda"   :)

Zielone Szkoły 2020 - TERMINY TURNUSÓW kliknij tutaj

Letnie Obozy z ANIMUSem - TERMINY TURNUSÓW kliknij tutaj

Adres Ośrodka: Fort Borne, ul. Chabrowa 1; 3, 78-449 Borne Sulinowo, Tel: 534 150 545

Obrazy: borne_20.jpg Obrazy: borne_5.jpg Obrazy: borne_7.jpg Obrazy: borne_13.jpg Obrazy: borne_17.jpg Obrazy: borne_19.jpg

Ilustracje powyżej przedstawiają przykładową aranżację wnętrz i nie stanowią oferty handlowej.